Karneval

Po úspešnej fašiangovej akcii sme toto obdobie uzavreli veľkolepím karnevalom. Avšak sme ho poňali mierne odlišne ako sme všetci zvyknutí. Takže sme nenaháňali rodičov do požičovní kostýmov alebo obchodov, ale deti si svoje masky vyrábali za pomoci učiteliek. Samotný deň karnevalu bol už len vyvrcholením týchto príprav a bol plný zábavy, hier a tancovania. Z tejto akcie sme pripravili aj malú fotokoláž.

karneval

 

 

Čarovné fašiangy

Po dlhej zaneprázdnenosti nášho školníka sa pochválime čo sme zaujímavé počas zimy v škôlke zažili. Po Mikulášovi a Vianociach sme sa spoločne pripravili na ďalší zaujímavý sviatok „Fašiangy“. Spoločne s deťmi sme si navarili tradičné fašiangové jedlo šišky. Každý dostal svoj kúsok cesta, z ktorého si vytvaroval svoje šišky. Všetci sme sa pri tom úžasne bavili a samozrejme po namáhavej práci sme sa dobre najedli. Asi najmenšiu radosť z celého varenia a jedenia mali tety upratovačky, ktoré sa riadne zapotili, aby dali našu jedáleň do pôvodného stavu.

peieme iky-1

 

Október s Tučniačikom

V októbri sme pripravili pre deti kopec zaujímavých činností zameraných na rozvoj ich tvorivej fantázie. Zo stromov v našej záhrade nám už začali opadávať listy tak sme ich spoločne pozbierali (aj keď ujo školník musel pracovať celú sobotu na pozbieraní zvyšku) a vytvorili sme si vlastné stromy v našej triede.

dsc 0144  dsc 0195    dsc 0202

dsc 0276  dsc 0280  img 1230  img 1226

 

img 1233    img 1249  img 1253 

 

Pripravili sme pre deti spoznávanie jesennej zeleniny a ovocia. Učili sme sa ich chuť a čo všetky si môžeme z ovocia a zeleniny pripraviť pre naše hladné brušká. Janka a Iva vymysleli perfektnú hru. Deti museli hádať aké ovocie papajú a majú pri tom zakryté oči. Keď sme všetko ochutnali tak sme sa dali do prípravy vlastného koláčika, ktorý sme si spoločne upiekli a na olovrant aj spapali.

         

        

 

 

Páči sa Vám náš program? Radi by ste sa prišli pozrieť? Kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo +421 917 115 077 a príďte sa pozrieť k nám.

Sledujte nás na www.facebook.com/skolkatucniacik už čoskoro zaujímavá ponuka pre všetkých, ktorí hľadajú to správne miesto pre rozvoj a vzdelávanie svojho dieťaťa.

Váš Tučniačik

Zima s Tučniačikom

Vonku nam teta zima riadne prituhla a to je znak toho, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. K tučniačkovi zavítal Mikuláš a deti sa pomaly pripravuju na svoju vianočnú besiedku. Toto všetko môžete vidieť v našej galérii.

 

mik1   mik2  mik3

 

Pani učiteľka Janka deťom pripravila bábkové divadielko

zima2

 

Perinbaba nam este nenasypala toľko snehu aby sme si mohli postaviť snehuliaka v zahrade tak sme si ho postavili v triede.

vber1

 

... keď sa nám blížia vianoce a naša prvá vianočná besiedka tak sme sa začali pripravovať

vber

 

 

Halloween party!

Začiatkom novembra sme organizovali našu prvú halloween párty. Všetky strašidlá sme odplašili našou dobrou náladou a smiechom... presvedčte sa sami ...

Ujo školník už pripravuje aj video z tejto párty. Už čoskoro....

 


1a  2  3g  5b

2d  6f  6h  7  8a

8f  8h  9a

 

Ďalšie články...

  1. Fotoaléria